Taekwondo Olsztyn

 

TRENERZY

Wszyscy Nasi trenerzy kierowani do grup dziecięcych posiadają odpowiednie kwalifikacje jak również, co bardzo ważne odpowiednie podejście pedagogiczne.

J. Litwiński
więcej
M. Chorzelewski
więcej
M. Ruta
więcej
J. Niedziałek
więcej
T. Kobrzyński
więcej
K. Ruta
więcej
J. Pałaszewska
więcej
K. Wielgosz
więcej
P. Hatowski
więcej
R. Gałązka
więcej
M. Wielgosz
więcej
M. Obrębska
więcej
P. Kościesza
więcej
  • Jerzy Litwiński
    Trener I klasy

    W latach 1983-2002 trener Taekwondo ITF (IV Dan).
    W latach 1992 -2001 trener Reprezentacji Polski Kobiet w Taekwondo ITF (wiele medali Mistrzostw Świata i
    Mistrzostw Europy).
    Wychowawca czwórki Mistrzów Świata w walkach indywidualnych: Monika Jabłonowska, Dorota Majorkiewicz, Tomasz Idzikowski, Dariusz Idzikowski.
    Od roku 2002 trener Taekwondo WTF (IV Dan).
    Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie

  • Marcin Chorzelewski
    Trener I klasy

    Brązowy medalista Mistrzostw Świata Seniorów – Korea 2001.
    Srebrny medalista Akademickich Mistrzostw Świata – USA 2002.
    Wielokrotny mistrz Polski seniorów oraz medalista turniejów międzynarodowych. 
    Główny trener Reprezentacji Olimpijskiej – Pekin 2008. 
    Wychowawca wielu reprezentantów kraju, medalistów mistrzostw Europy i Polski w różnych kategoriach wiekowych. 
    Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu kierunku wychowanie fizyczne oraz kierunku trenerskiego.
    Absolwent Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie kierunku pedagogika.
    Pracuje jako trener w klubie Start Olsztyn oraz trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego. 

    Taekwondo trenuje od 1992 roku, uprawnienia instruktorskie oraz treningi zaczął prowadzić w 1997 r. 
    Do dnia dzisiejszego nieprzerwanie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia dla instruktorów i trenerów z zakresu treningu sportowego.  

  • Maciej Ruta
    Trener II klasa

    Stopień mistrzowski - 4 dan 

    2-krotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Seniorów (Ryga, Rzym). Wielokrotny mistrz oraz medalista Mistrzostw Polski 

    9-ty zawodnik Mistrzostw Świata, dwukrotnie 5-ty na Uniwersjadzie oraz wielokrotny medalista turniejów międzynarodowych.  

    Zawodnik kadry Olimpijskiej Pekin 2008 oraz Londyn 2012. 

    W kadrze narodowej Polski znalazł się mając 14 lat. 

    Trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.

    Taekwondo Olimpijskim zajmuje się od 1992 roku. 

    Mgr wychowania fizycznego, trener II klasy. 

  • Justyna Niedziałek
    Trener I klasy

    Brązowa medalistka Mistrzostw Europy 1998 z Eindhoven i Akademickich Mistrzostw Świata w 1998 roku.
    Wielokrotna mistrzyni Polski.
    Wielokrotna medalistka międzynarodowych turniejów klasy A. 
    Absolwentka studiów nauczycielskich i trenerskich Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
    Pracuje jako trener taekwondo olimpijskiego w klubie SKS Start Olsztyn oraz koordynuje szkolenie taekwondo w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.
    Jest trenerem współpracującym z Kadrą Województwa Młodzików oraz nauczycielem dyplomowanym.
    Justyna Niedziałek za swe zasługi na rzecz rozwoju taekwondo uhonorowana została: Srebrną Odznaką AZS przyznaną przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego oraz Brązową Odznaką za zasługi dla Sportu przez Ministerstwo Sportu.

  • Tomasz Kobrzyński
    Trener I klasy

    Stopień mistrzowski - 4. dan

    Absolwent AWF Gdańsk – mgr wychowania fizycznego oraz AWF Poznań – trener II klasy, na co dzień pracuje jako trener taekwondo w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie (nauczyciel dyplomowany).

    Czołowy polski zawodnik w latach 1989-1993, mistrz Polski seniorów i wielokrotny medalista mistrzostw Polski.

    Taekwondo zajmuje się ponad 20 lat. II trener Kadry Narodowej Juniorów 2003/2004 oraz trener Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Polski Juniorów (Ateny, Grecja 2003) i Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Charków, Ukraina 2010.

    Tomasz Kobrzyński został uhonorowany za swą pracę na rzecz rozwoju taekwondo: Srebrną Odznaką Za Zasługi dla Sportu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Srebrną Odznaką AZS przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego

  • Klaudia Ruta
    Instruktor

    Stopień mistrzowski - 2 dan. 

    5- ta zawodniczka Mistrzostw Europy oraz Akademickich Mistrzostw Świata. Wielokrotna mistrzyni Polski w różnych kategoriach wiekowych. 

    Parokrotna międzynarodowa mistrzyni Polski. Medalistka międzynarodowych turniejów oraz Pucharów Świata.  Taekwondo Olimpijskim zajmuje się od 1999 roku. 

    Magister wychowania fizycznego. 

  • Justyna Pałaszewska
    Instruktor

    Treningi rozpoczęła w Bydgoszczy w 2005 roku.
    Wielokrotna medalistka mistrzostw polski i turniejów międzynarodowych.
    Technolog technologii żywienia. 
    Instruktor fitness oraz pływania.
    Studentka wychowania fizycznego.

  • Karol Wielgosz
    Instruktor

    Trenuje taekwondo od 1999 r. 
    Wielokrotny mistrz Polski juniorów, młodzieżowców oraz seniorów. 
    Medalista turniejów międzynarodowych.
    Wielokrotny reprezentant kadry narodowej. 
    Aktualny członek kadry narodowej .
    Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
    Obecnie student 5 roku zarządzania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

  • Piotr Hatowski
    Instruktor

    Wyczynowo trenuje Taekwondo Olimpijskie od 1997 roku.
    Członek Kadry Narodowej od 2006 roku.
    Brązowy medalista Mistrzostw Europy Seniorów Szwajcaria 2016.
    Brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata Chiny 2014.
    Piąty zawodnik Mistrzostw Świata Seniorów Meksyk 2013.
    Brązowy medalista Mistrzostw Europy Młodzieżowców Ukraina 2011 oraz Mistrzostw Europy Juniorów Azerbejdżan 2007.
    Brązowy Medalista klubowych mistrzostw Europy Turcja 2014.
    Czterokrotny Mistrz Polski Seniorów.
    Uczestnik Igrzysk Europejskich Baku 2015.
    Wielokrotny medalista turniejów międzynarodowych w Taekwondo Olimpijskim w wadze ciężkiej.
    Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie oraz Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie (kierunek : Systemy Bezpieczeństwa Publicznego).
    Trener personalny.

  • Radosław Gałązka
    Instruktor

    Wielokrotny mistrz Polski juniorów i seniorów.
    Uczestnik mistrzostw Europy juniorów i seniorów.
    Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie oraz Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, kierunek administracja - studia magisterskie.
    Taekwondo trenuje od 1996 roku, uprawnienia instruktorskie oraz treningi zaczął prowadzić w 2014 r. 
    Do dnia dzisiejszego nieprzerwanie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży.

  • Michał Wielgosz
    Instruktor

    Trenuje taekwondo od 1999 r. 
    Wielokrotny mistrz Polski juniorów, młodzieżowców oraz seniorów. 
    Medalista turniejów międzynarodowych.
    Wielokrotny reprezentant kadry narodowej. 
    Aktualny członek kadry narodowej .
    Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego. 
    Obecnie student 5 roku zarządzania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

  • Magdalena Obrębska
    Instruktor

    Wielokrotna mistrzyni Polski oraz medalistka turniejów międzynarodowych.
    Uczestniczka Mistrzostw Świata Juniorów Egipt 2012.
    Uczestniczka mistrzostw Europy juniorów oraz młodzieżowych mistrzostw Europy.
    Absolwentka szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.

  • Patrycja Kościesza
    Instruktor

    Taekwondo trenuje od 5 roku życia.
    Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. 
    Obecnie studentka Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego na kierunku pedagogika.
    Kilkukrotna medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski.
    Triathlonistka, zawodniczka grupy Tri NEGU.

Zadania szkoleniowe współfinansowane są z budżetu Miasta Olsztyna.


Zgłoś awarię

Strona główna O klubie Zapisy Terminarz Trenerzy Galeria Aktualności Kontakt